mojeciuchy.pl
zaloguj się   |   szybka rejestracja   |   pomoc     
mojeciuchy.pl

Kasza orkiszowa

aganieszka21
lokalizacja Katowice, śląskie
z nami od 2011-02-21
ostatnio 2014-04-13 13:35:47
Opis Germanistka, mol książkowy, chętnie gotuję, czasem zajmuję się tłumaczeniami. Słucham muzyki przeróżnej - od klasyki poprzez poezję śpiewaną do czeskiego gotyku.
Last minute
mojeciuchy.pl
postów: 9
odsłon: 718
średnia ocena: -  (głosów: 0)
(kliknij w odp. gwiazdkę by oddać głos)
dodano: 2011-07-18 22:05:24


Mam nową książkę kucharską a tam ciekawy przepis na habermus. To takie danie na słodko sądząc po składnikach. bo i miód tam jest, i owoce. Jest też jakaś kaszka orkiszowa. Udało mi się takową znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością. Jakoś droga mi się jednak wydawała być, więc wolałabym ją czymś innym zastąpić. Wiecie może co by się najlepiej nadawało?

 Śledź ten wątek
aganieszka21
dodano: 2011-07-18 22:13:08
oho, sporo dobrego się o tym orkiszu naczytałam :) no cóż, co dobre i eko to drogie ;-]
stillnox
stillnox (1648)
dodano: 2011-07-18 22:58:38
jeśli kaszka orkiszowa...to może mozna ją zastąpić kaszą manną lub kuskusem :)
Aga pochwal się tym smakowitym przepisem :-) ... co 2 glowy to nie jedna :-)
stillnox
stillnox (1648)
dodano: 2011-07-18 22:59:21
a swoją droga to chleb z mąki orkiszowej jest przepyszny i zdrowy :-)
irenka83
irenka83 (7704)
dodano: 2011-07-19 01:36:45
uwielbiam orkiszowe pieczywo:)
iwona32
iwona32 (1194)
dodano: 2011-07-19 05:15:11
myślę podobnie jak koleżanka, dodam tylko od siebie, że chyba najlepiej, żeby to była kasza o podobnej grubości... tylko nie wiem jaka jest orkiszowa:(
irenka83
irenka83 (7704)
dodano: 2011-07-19 13:19:50
no, a tak w ogole wyroby ze zdrowych rzeczy jak np. orkisz i inne ni powinny miec tak kosmicznych cen..
aganieszka21
dodano: 2011-07-19 21:34:17
po 2 płaskie łyżki kaszy orkiszowej na osobę
1/4 litra wody na osobę
szczypta soli
1 łyżka miodu na osobę
owoce sezonowe
orzechy lub płatki migdałów

Drobną kaszę orkiszową (grubszą trzeba dłużej gotować) wsypać do zimnej wody, posolić i gotować 10 minut. Posłodzić miodem i po zdjęciu z ognia dodać ulubione owoce lub konfiturę. Na talerzu posypać orzechami lub płatkami migdałów. Zupka idealna na śniadanie ale dobra też na obiad.

Kuchnia polska i światowa - Elżbieta Adamska
aganieszka21
dodano: 2011-07-19 21:39:07
Mi się ta drobna kasza orkiszowa wydawała być bardzo podobna do kaszy jęczmiennej perłowej. Na pewno byłaby lepsza ta oryginalna a droga pewnie dlatego, że niewiele jest upraw orkiszu w Polsce i ogólnie w Europie. Może wzrośnie jego popularność :) Może z ciekawości popytam wśród rodziny, która ma pola uprawne :) O amarantusa bym też mogła zapytać, też takie zboże :)
stillnox
stillnox (1648)
dodano: 2011-07-19 22:58:15
oj Aga dzięki za przepis :-) dzieciaki się uciesza na takie słodkości
A Ty co o tym myślisz?  Wypowiedz się!
Musisz być zalogowana(y).
mojeciuchy
mojeciuchy