mojeciuchy.pl
zaloguj się   |   szybka rejestracja   |   pomoc     
mojeciuchy.pl

czym umyć podłogi??????????????

myszka_21
lokalizacja Kórnik, wielkopolskie
z nami od 2009-03-03
ostatnio 2012-12-27 15:34:01
Opis Witam,zbieram pieniądze na kurs,dlatego interesuje mnie tylko sprzedaż. Co do ceny zawsze można sie dogadac:)
Last minute
mojeciuchy.pl
postów: 10
odsłon: 11361
średnia ocena: 5  (głosów: 2)
(kliknij w odp. gwiazdkę by oddać głos)
dodano: 2010-10-15 20:31:21


Witajcie drogie ciuchowiczki.

Niedawno wprowadziłam się do świeżo wybudowanego domu i nie moge sobie poradzić z doprowadzeniem go do porządku.... Najbardziej denerwuje mnie podłoga!!! Czym mam ją umyć,żeby w końcu pozbyć się biało-szarego nalotu? Dziękuję za podpowiedzi.

 Śledź ten wątek
gabicom
gabicom (11324)
dodano: 2010-10-15 20:39:18
spróbój płynem do naczyń (jakimś lepszym) i szczoteczką. A co to za nalot?
ewi1606
ewi1606 (6641)
dodano: 2010-10-15 20:42:58
a ja używam płynu uniwersalnego ajax i jest naprawdę super. jeżeli to nalot z farb czy tynku,to niestety czeka Cię wielokrotne mycie podłogi,czymkolwiek byś nie myła--ale jeżeli po umyciu wytrzesz podłogę na sucho,to szybciej Ci to pójdzie :)
martula1985
martula1985 (52214)
dodano: 2010-10-15 20:43:28
spróbuj wodą z octem, a później jeszcze raz wodą z płynem. Nalot jest pewnie od kurzu, gipsu itp. normalne po remontach...
myszka_21
dodano: 2010-10-15 21:29:40
Nalot jest od gipsu,tynku, ogólnie to coś w rodzaju pyłu cementowego.
mamamia
mamamia (3528)
dodano: 2010-10-15 21:30:48
tak woda z octem-racja:) ale ja mylam takim specjalnym plynem do takich nalotow. Kupiony w castoramie tylko nie pamietam czy sie nazywal Szop czy Delfin. Ale jest tego masa wlasnie w marketach budowlanych...
myszka_21
dodano: 2010-10-15 21:36:45
o mamamia na pewno się przejadę do castoramy, mam nadzieję,że znajdę:) a jak nie to ktoś miły z obsługi na pewno mi pomoże
Dziękuję dziewczyny za rady
aguga2
aguga2 (740)
dodano: 2010-10-16 15:18:18
bedzie ci potrzebny plyn do usowania nalotow gipsowych-cementowych. Plyny te zawieraja dosc zrace chemikalia wiec baaardzo wazne:

UZYWAJ TYLKO ZIMNEJ WODY- unikniesz oparow
OBOWIAZKOWO REKAWICZKI GUMOWE
PO WSZYSTKIM PODLOGE ZMYJ DOKLADNIE CZYSTA ZIMNA WODA, ABY SPLUKAC RESZTKI PLYNU
DZIECI USUN Z CHALUPY NIECH WROCA JAK PODLOGA WYSCHNIE A TY DOBRZE WYWIETRZYSZ

POWODZENIA
dodano: 2010-10-17 21:06:02
gruntpur
genialny, używam go w domu ale i w firmie sprzątającej co sprząta siedziby polomark..ów się go używa..nie jest drogi.
http://www.voigt.pl/?nodeid=39&_aph_glowna_tresc_stage=show_prodc&_aph_lewe_menu_parent_id=5&_aph_glowna_tresc_prod_id=4
ewelcia301
ewelcia301 (3236)
dodano: 2010-10-31 20:06:44
Oj kochana to Ci troszkę zajmie czasu.Ja właśnie mam nowe panele i też mnei strasznie to wpieniało.Nigdy w życiu na początku nie używaj czasami nabłyszczacza!!!!!!!Najlepiej wodą z bardzo mocnej esencji z herbaty umyj ze dwa razy.Pootem wodą z ocetm-troszkę bo zniszczysz panele.I tak kilka razy -nie nie nie w jeden dzień jak chcesz raz dziennie lub dwa.Na koniec woda z odrobinką płynu do naczyć-odrobinka to odrobinka a nie pół szklanki-płyn też zostawia szaro tłuste zamazy-tak tłuste i lepiące bo cieszko go zmyć z powłoki panelowej.Potem raz czystą wodą i gotowe.Wiem,że strasznie to brzmi ale wcześniej jak robiłam panele miałam tyle porad że panele mi zmatwiały i kupe kasy wydałam.Teraz zrobiłam tak i mam idelanie czyste bez przebarwiń i szarcy smug.Ogólnie Pronto zamieniłam na Sidolux-tańszy a lepszy
melci
melci (6)
dodano: 2012-11-21 15:50:02
słyszałam, że panele najlepiej czyścić wodą z octem. nie wiem ile w tym prawdy, ale ja tak robie i jestem zadowolona z ich wyglądu. dodatkowo używam płaskiego mopa, który kupiłam przy okazji większych zakupów w hurtowni http://www.to-ma.com.pl/
A Ty co o tym myślisz?  Wypowiedz się!
Musisz być zalogowana(y).
mojeciuchy
mojeciuchy